هزینه آنژیوگرافی در سال 1402 چقدر است؟

قبل از انجام آنژیوگرافی، سوالات زیادی درباره هزینه آن برای افرادی که در تهران و شهر های کوچک تر زندگی می کنند، به وجود می آید. در این مقاله از سایت دکتر ندا مهرعلیزاده می خواهیم به سوالات شما درباره هزینه آنژیوگرافی در سال 1402 پاسخ دهیم، بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

توضیح آنژیوگرافی توسط دکتر ندا مهرعلیزاده

عوامل موثر بر قیمت آنژیوگرافی

هزینه آنژیوگرافی به عوامل نختلفی بستگی دارد، از جمله:

دستمزد پزشک

هرچه یک متخصص قلب و عروق، مهارت بیشتری در عمل های قلبی داشته باشد، در نتیجه هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد. مهارت یک دکتر قلب بر میزان دستمزد او بی تاثیر نیست، اگر پزشکی فعالیت کاری بالایی داشته باشد، طبیعتا هزینه بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

هزینه بیمارستان

هر بیمارستانی باتوجه به امکانات و خدماتی که بیمار ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی دریافت می کند، زیرا امکانات بیمارستان خصوصی با دولتی متفاوت است. بیمارستان خصوصی همان طور که اسمش پیداست از دولت پولی دریافت نمی کند، بنابراین هزینه بیشتری از بیماران دریافت می کند و امکانات بهتری نیز در اختیار بیمار قرار می دهد.

تکنیک هایی که پزشک در طول جراحی به کار می برد

پزشکی که تجربه بیشتری در انجام آنژیوگرافی دارد، تکنیک های خاص خودش را پیدا کرده است. برخی از این تکنیک ها به صورت دستی یا با دستگاههای پزشکی قابل انجام است.

تجهیزات پزشکی و دارویی

هر پزشک با توجه به بیمارستانی که در آن حضور دارد، از دستگاه های مختلفی استفاده می کند. هرچه امکانات قابل استفاده بهتر باشد، در قیمت نهایی نیز تاثیر گذار است. همچنین میزان دارویی که پزشک برای بیمار تجویز می کند، بر قیمت نهایی بی تاثیر نیست. ممکن است بخشی از دارو ها را بیمه پوشش دهد و برخی دیگر را نیز زیر پوشش بیمه درمانی شما نباشد.

هزینه بیهوشی

فرد بیمار با توجه به بیمارستانی و پزشکی قرار است او را عمل کند، هزینه بیهوشی را نیز باید بپردازد. هزینه بیهوشی را باید متخصص بیهوشی تعیین کند، زیرا او بر اساس تخصصی که دارد، تشخیص می دهد که بیهوشی عمومی انجام دهد یا موضعی.

هزینه های اضافی

قبل از انجام آنژیوگرافی، بیمار باید آزمایشات مرتبط با آن را انجام دهد. همچنین ویزیت اولیه پزشک قبل از آنژیوگرافی و .. نیز شامل می شود.

قیمت آنزیوگرافی

ارزان ترین مرکز آنژیوگرافی کجاست؟

برای پاسخ دادن به این سوال، جوابی به شما خواهیم داد تا بفهمید که نباید به خاطر ارزان بودن یک مرکز درمانی سلامت خود را به خطر بیندازید، این دلیل شامل:

  • • تجربه کم پزشک در انجام آنژیوگرافی
  • • نداشتن تخصص لازم در انجام آنژیوگرافی
  • • انجام تعداد زیادی عمل در یک روز
  • • بیمارستانی که از تجهیزات خوب استفاده نکند.

به طور کلی چنین کارهایی باعث نارضایتی بیمار و نتیجه منفی عمل می شود. بنابراین به دنبال جای ارزان نباشید و سعی کنید برای رسیدن به سلامتی کامل بهترین کلینیک را انتخاب کنید.

آیا بیمه هزینه آنژیوگرافی را می پردازد؟

آنژیوگرافی قلب، چون هدف درمانی دارد، زیر پوشش بیمه قرار می گیرد. اما چون هر فردی بیمه جداگانه ای دارد، برای آگاهی بیشتر از هزینه ای که بیمه شخص پرداخت می کند، می توانید با بیمه ای که تحت پوشش آن هستید تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنید.

نتیجه گیری

برای دانستن هزینه آنژیوگرافی، باید به چند مورد توجه داشت، از جمله: دستمزد پزشک، هزینه بیمارستان، تکنیک هایی که پزشک در طول جراحی به کار می برد، تجهیزات پزشکی و دارویی و هزینه بیهوشی.

 سوالات متداول

دکتر ندامهرعلیزاده

فارغ التحصيل عمومي دانشگاه تهران تخصص از دانشگاه ايران بيمارستان قلب شهيد رجايي جز رتبه هاي بورد كشوري سال ٩٦ عضو انجمن قلب اروپا شاغل در بيمارستانهاي خاتم الانبيا - فياض بخش - دي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 16 =

Call Now Buttonتماس با پزشک