متخصص قلب و عروق در تهران

همه آن دسته از افرادی که از انواع بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند یک دغدغه بسیار مهمی دارند آن هم این است که چگونه بتوانند بهترین متخصص قلب و عروق را در شهر محل سکونت خود پیدا کنند حال آن که در شهر های بزرگی هم چون تهران که در انبوه جمعیتی و تعداد بسیاری از متخصصین این حوزه درمانی انتخاب سخت و سخت تر می شود و این گونه برای یافتن بهترین متخصص قلب و عروق در تهران باید آگاهی و دانش پزشکی خود را بالا ببرند تا کمی از دشواری آن کاسته شود. در این مقاله نیز قصد داریم به منظور سهولت در انتخاب دکتر قلب و عروق خوب در تهران اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید:

متخصص قلب و عروق چیست؟

متخصص قلب و عروق کسی است که با تلاش و پشتکار فراوان خود تمامی مراحل آموزشی و پژوهشی لازم برای کسب درجه بورد تخصصی قلب و عروق گذرانده باشد. چنین فردی با دانش و مهارت بالای خود می توانند برای جامعه مفید و مثمر ثمر یاشد این گونه با تبحر بسیار از پس مشکلات و ناراحتی های بیماران قلبی و عروقی بر می آید.

لازم به ذکر است: متخصص قلب و عروق خوب می تواند با تشخیص سریع و دقیق خود روند درمانی بیماران را به خوبی آغاز کند تا بهبودی زودتر حاصل شود.

خدمات متخصص قلب و عروق

تست تشخیص بیماری های قلبی

درمان هر گونه عارضه در این ناحیه از بدن

با استفاده از ابزار های زیر که در مطب هر متخصص قلبی موجود است، عبارت اند از:

 1. هولتر فشار خون

مانیتور هولتر یک دستگاه قابل حمل با باتری است که بسته به نوع نظارت مورد استفاده، فعالیت قلب شما (ECG) را به طور مداوم برای 24 تا 48 ساعت یا بیشتر اندازه گیری و ثبت می کند. اندازه دستگاه به اندازه یک دوربین کوچک است. این سیم دارای الکترودهای نقره ای به اندازه دلار است که به پوست شما متصل می شوند. مانیتور هولتر و سایر دستگاه هایی که نوار قلب شما را هنگام انجام کارهای روزمره ضبط می کنند، الکتروکاردیوگرام سرپایی نامیده می شوند.

یک نوع روش مناسب برای اندازه گیری میزان فشار خون بیماران مبتلا به پرفشاری یا کم فشاری خون است که با توجه به اعداد نمایش دهنده در مانیتورینگ آن پزشک مرحله تشخیص و درمان را آغاز می کند.

یک تکنسین ویژه آموزش دیده مانیتور هولتر را متصل می کند و به شما آموزش می دهد که چگونه علائم خود را هنگام استفاده از آن ثبت کنید.

ابتدا تکنسین الکترودها را به قفسه سینه شما متصل می کند. اگر سینه ای مودار دارید، ممکن است مقداری از موها را بتراشد تا الکترودها را محکم وصل کند.
هنگامی که الکترودها در محل قرار گرفتند، تکنسین به شما کمک می کند تا مانیتور هولتر را روشن کنید و نحوه مراقبت از آن را توضیح می دهد.
می توانید مانیتور را در جیب یا کیسه حمل کنید، مانند کیف پول یا دوربین از روی شانه ها و گردن خود آویزان شوید یا آن را به کمرتان متصل کنید.
هنگام استفاده از مانیتور، فعالیت های معمول خود را انجام دهید با این موارد:
هنگام رفتن برای مانیتور، حمام، دوش یا شنا نکنید.
از مناطق با ولتاژ بالا، فلزیاب ها یا آهن ربا های بزرگ دور باشید.
تکنسین به شما نشان می دهد که چگونه در حین انجام آزمایش، یک دفترچه یادداشت از فعالیت ها و علائم خود نگه دارید. مهم است که یک دفترچه خاطرات دقیق داشته باشید. اگر علائمی مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس، ضربان قلب ناهموار یا سرگیجه را احساس کردید، در روز خاطرات خود زمان شروع و آنچه را که انجام می دادید یادداشت کنید.

دستگاه سنجش فشارخون

وسیله ای برای سنجش میزان فشار خون در افراد

 1. هولتر ضربان قلب

نوعی از آزمایش های قلبی برای بررسی سلامت قلب و عروق است در این نوع تست متخصص قلب و عروق به اندازه تعداد ضربان قلب بیماران می پردازد.

الکتروکاردیوگرام های منظم (نوار قلب یا EKG) به پزشک اجازه می دهد تا در یک مرحله از زمان آزمایش ECG فعالیت قلب شما را بررسی کند. اما ریتم های غیر طبیعی قلب و علائم قلبی ممکن است بیایند و بروند. به همین دلیل است که ممکن است در طول انجام فعالیت های عادی، پزشک شما بخواهد ضربان قلب شما را ارزیابی کند. در صورت ضربان قلب سریع، آهسته یا نامنظم به نام آریتمی، ممکن است از شما بخواهند که مانیتور هولتر بپوشید.

 1. تست ورزش

نوعی دیگر از روش های تشخیص بیماری های انجام تست ورزش یا استرس تست است که پزشک افراد مشکوک به بیماری های قلبی را در حین استراحت و در حین انجام فعالیت های بدنی شدید و نیمه سنگین وضعیت عملکردی قلب را به خوبی ارزیابی می کند.

 1. اکوکاردیوگرافی

از این نوع شیوه تشخیصی انواع اختلالات قلبی تحت عنوان تست اکوی قلبی نیز یاد می شود که در آن طی استفاده از امواج صوتی و تصاویر متحرک از قلب به نحوه کارکرد قلب پی می برند.

 1. آنژیوگرافی قلب

این نوع از عمل به منظور بررسی و یا درمان هر گونه ناهنجاری یا گرفتگی در عروق قلبی است انجام می شود که اغلب در بیماران با علامت های خاصی صورت می گیرد.

 

انواع بیماری های قلبی و عروقی

امروزه بنا به دلایل مختلفی از سبک زندگی ناسالم گرفته تا آلودگی هوا و حجم آلاینده های موجود در هوا استنشاق شده ی همه ما ممکن است در خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی باشیم به همین دلیل بهتر است بدانید اختلالات قلبی طیف گسترده ای از بیماری های را در بر می گیرد که نیاز به تجربه و مهارت بالای متخصصین این حوزه درمانی دارد.

در این مبحث در مورد انواع بیماری های قلبی و عروقی که ممکن است گریبان گیر افراد باشد اشاره خواهیم کرد:

 • انسداد رگ های قلبی

یکی از شایع ترین بیماری های قلبی شناخته شده است که سالانه هزاران نفر را به کام مرگ می کشاند این در حالی است که به راحتی می توان با مراجعه و مشاوره از متخصص قلب و عروق مجربی به صورت حضوری یا غیر حضوری به کنترل و درمان این عارضه پرداخت.

سامانه مشاروه آنلاین

 • نارسایی قلبی

این عارضه به معنای کم کاری قلب در پمپاژ کردن خون به کل اعضای بدن است. محققان از این بیماری تحت عنوان احتقان قلبی نیز یاد می کنند بهتر است بدانید احتقان یعنی جمع شدن مایعات در بدن به دلیل عدم توانایی پمپاژ خون توسط قلب، بنابراین نوعی اختلال در کارکرد این عضو مهم محسوب می شود.

 

 • تنگی دریچه میترال قلب

دریچه میترال نوعی دریچه در سمت بطن چپ قلب است که وظیفه باز و بسته شدن مسیر جریان خون به پمپاژ قلب را بر عهده دارد و چنانجه این بخش از قلب با اختلالی هم چون گرفتگی یا تنگی رو به رو شود باز و بسته شدن این دریچه درست انجام نمی شود و امکان آسیب به سایر اندام های بدن وجود دارد. پزشک متخصص قلب با بررسی علائم و علل این عارضه را به خوبی تشخیص و راهکار درمانی مناسبی را در اختیار بیمار قرار می دهد.

 • آنژین صدری

این بیماری نوعی احساس شدید درد در ناحیه قفسه سینه است که در حین انجام فعالیت های سنگین و نیمه سنگین هم بیشتر و بیشتر می شود. گاهی ممکن است به دلیل ضخیم شریان های اصلی خون و اکسیژن اتفاق بیوفتد.

 • آریتمی قلبی

به آن دسته از افرادی که بنا به دلایل مشخصی دچار نامنظمی در ضربان قلب خود شده اند می توان گفت: آریتمی قلبی را تجربه کرده اند که با کمک دارو های مختلف می توان به کنترل و کاهش علائم آن رسید.

 • ایسکمی خاموش

این عارضه به معنی کاهش عملکرد خونرسانی به عضلات قلبی است که در صورت عدم درمان و طولانی شدن دوره بیماری ممکن است در نهایت منجر به بروز حملات قلبی یا آسیب قلبی شدید و حتی ایست قلبی و مرگ شود.

 • انسداد و تنگی دریچه آئورت

این بیماری در صورتی تشخیص داده می شود که با علائمی مشخص و در هنگام باریک شده دریچه آئورت قلبی که باعث عدم باز و بسته شدن کامل دریچه و در نهایت انسداد جریان خون رسانی قلبی می شود.

 • اختلال عروق کرونری

این بیماری را به عنوان شایع ترین اختلال قلبی که علت مرگ بسیاری از زنان و مردان در سراسر جهان است می شناسند که به دلیل تنگ شدن شریان های اصلی که خون را به عضلات قلبی می رسانند اتفاق می افتد.

 • حمله قلبی ( انفارکتوس میوکارد)

حمله قلبی به عارضه ای گفته می شود که در یک زمان مشخصی طی اتفاقی جریان خونرسانی به یکی از نواحی قلبی قطع می شود و لخته خونی موجب انسداد این پروسه خونرسانی می شود.

نتیجه گیری

در نظر داشته باشید که اگر واقعا به دنبال بهترین متخصص قلب و عروق هستید به زمان و مکان حضور وی توجه چندانی نداشته باشید چرا که حیاتی ترین عضو بدن شما قلب است و باید برای سلامتی این عضو با ارزش هر کاری که بتوانید انجام دهید

دکتر ندامهرعلیزاده

فارغ التحصيل عمومي دانشگاه تهران تخصص از دانشگاه ايران بيمارستان قلب شهيد رجايي جز رتبه هاي بورد كشوري سال ٩٦ عضو انجمن قلب اروپا شاغل در بيمارستانهاي خاتم الانبيا - فياض بخش - دي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شش =